Najsłynniejsze torebki świata.

Chanel 2.55, kuferek Speedy, torby od Michaela Korsa i Prady to najsłynniejsze torebki świata. Poznaj te i inne modele toreb, które stały się legendą. Dowiedz się, jak i gdzie produkuje się modne torebki i ile trzeba za nie zapłacić. Niżej przedstawimy Ci te torby, które od lat wzbudzają zachwyt i podziw oraz chęć posiadania.

 

 

7 najbardziej znanych torebek na świecie

 

 

Najsłynniejsze torebki świata: Birkin z domu mody Hermès

 

Torby Birkin jest produkowana od 1981 roku, a twórcą tego modelu jest Jean-Louis Dumas. Torby Birkin są z pewnością wyjątkowe, bo produkuje się je ze skór rzadkich zwierząt – powstają ze skór krokodyli, kóz, cieląt, a nawet strusi czy jaszczurek. Kryteria wyboru materiału na torebki Birkin są bardzo wysokie i tylko dwa procent materiałów, które trafiają do fabryki zajmującej się produkcją toreb Birkin, spełnia te wymagania. Każda torebka Birkin szyta jest ręcznie i od początku do końca każdym modelem zajmuje się jedna osoba. Z tego względu te markowe torby produkuje się w ograniczonych ilościach. Czasem jedynie 20 modeli rocznie opuszcza pracownię produkcyjną i w takim przypadku czekamy na zamówioną torbę Birkin nawet dwa lata.

 

Tańsze modele torebek Birkin kosztują kilka tysięcy dolarów. Za te najdroższe trzeba zapłacić nawet kilkaset tysięcy. Szczególnie wtedy, kiedy do ich ozdabiania używane są na przykład diamenty. Niebotyczne ceny torebek Birkin nie zniechęcają jednak ich miłośniczek. Viktoria Beckham traktuje je jako swego rodzaju inwestycję. Jej kolekcja torebek Birkin podobno warta jest około 2 mln dolarów.

 

Najsłynniejsze torebki świata: Kuferek Speedy Louis Vuittone

 

Torebka damska zaprojektowana przez Louisa Vuittona w latach trzydziestych minionego wieku do dzisiaj traktowana jest jako jedna z najbardziej kultowych i pożądanych torebek na świecie. Pierwszy zakład produkujący torbę Speedy działał w Paryżu. Torba ma kształt kuferka, ma krótkie rączki i jest dostępna w czterech rozmiarach, a jej cechą charakterystyczną są inicjały LV, które opracował syn projektanta, Georges. Ceny kuferka Speedy zaczynają się od 700 dolarów i noszą je między innymi Madonna i Angelina Jolie.

 

Najsłynniejsze torebki świata: Chanel 2.55

 

Słynna damska torebka od Coco Chanel pojawiła się na rynku w lutym 1955 roku i to tej dacie zawdzięcza swoją nazwę. Torebka od Coco Chanel jest bardzo charakterystyczna: nieduża, pikowana na zewnątrz, z łańcuszkiem, który umożliwia noszenie jej na ramieniu. Torebka Chanel 2.55 ma burgundową wyściółkę, a tylna klapa torby jest kieszenią na pieniądze. Charakterystyczną cechą torebki Chanel 2.55 jest obrotowy zamek, tzw. Mademoiselle. W latach 80. Karl Lagerfeld dokonał zmian w wyglądzie torebki Chanel 2.55. Zmieniono wygląd zapięcia torebki i łańcuszek na ramię przepleciono skórzanym paskiem. Proces produkcyjny torby trwa 10 godzin i uczestniczy w nim 6 osób. Torebka Chanel 2.55 kosztuje około 10 tys. zł. Czarne skórzane torebki od Coco Chanel noszone są przez gwiazdy kina i show-biznesu. Właścicielkami torebki 2.55 były między innymi Jackie Kennedy i Liz Taylor.

 

Najsłynniejsze torebki świata: Michael Cors – torba Jet Set

 

W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się torby Michaela Korsa. Jedną z najchętniej kupowanych toreb Korsa jest torba Jet Set. Pojemna torba na ramię, której wykończenie wewnętrzne jest w takim samym kolorze jak skóra torebki. Jet Set od Michaela Korsa ma przewieszkę z inicjałami MK. Markowe torby Michaela Korsa są nieco tańsze od toreb Chanele 2.55 czy Speedy, ale i za nie trzeba solidnie zapłacić. Torbę od Michaela Korsa można dostać od 1500 zł., a torby tego projektanta wybierają: Heidi Klum, Michelle Obamę czy Catherine Zetę-Jones.

 

Najsłynniejsze torebki świata: Torby z domu mody Prada – torba Saffiano Lux Tote

 

Do słynnych torebek trzeba zaliczyć te, których produkcją zajmuje się włoski dom mody Prada. Produkcja toreb była jego specjalnością już od początku funkcjonowania, ale inny bieg nadała działalności Muccia Prada, kiedy to przejęła rodzinną firmę. Opracowała ona nieprzemakalne torby, wykonane z materiału nazywanego Pacone. Zainteresowaniem i powodzeniem cieszy się między innymi torba Prada Saffiano Lux Tote, która zmieści format A4. Ten model torby może być noszony na ręku i na ramieniu i do dzisiaj jest modny i chętnie kupowany. Torby od Prady charakteryzuje uniwersalizm, a ich ceny zaczynają się od 5000 zł.

Najsłynniejsze torebki świata: Torba Jackie z domu mody Gucci

 

Historia tej torebki zaczyna się od lat 50., bo wtedy pojawił się pierwszy jej model i od razu spodobała się ona Jackie Kennedy, zmieniono jej nazwę z Constance na Jackie. To pojemna i elegancka torba na ramię, o nieco zaokrąglonym kształcie, skórzanych rączkach i metalowej klamrze. Produkcja takiej torby trwa siedem godzin. Torba skórzana Jackie kosztuje około 8000 zł, a wraca do łask dzięki Fridzie Giannini.

Najsłynniejsze torebki świata: Torba Aleksa od Mulberry

 

Torby Mulberry cenione głównie przez Brytyjki. Kolekcja Mulberry to torby w szkolnym stylu, wykonane z najlepszych gatunków mocnej skóry co doskonale sprawdza się na co dzień. Jednym z bardziej znanych modeli jest torebka Aleksa, która zaprojektowano dla Alexy Chung, okrzykniętej ikoną stylu. To skórzana torba z dwoma uchwytami i długim paskiem, co umożliwia noszenie jej na różne sposoby. Torby Mulberry oferuje się w stonowanych barwach i najtańsze z nich można dostać już od 1700 zł.

Zaciekawiło Cię zobacz również artykuł: najdroższe torebki świata

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.