Od lat wyznaczają światowe trendy, są wyroczniami mody i niekwestionowany liderami sprzedaży – najwięksi światowi projektanci torebek. Zobacz, jacy ludzie wpłynęli na to, co nosisz ze sobą każdego dnia.

Światowi projektanci torebek – Marc Jacobs

 

Amerykański projektant mody Marc Jacobs pracował między innymi w Louis Vuitton – marce zajmującej się produkcją luksusowych torebek, walizek i dodatków. Dziś projektuje torby męskie i damskie sygnowane własnym nazwiskiem. Projekty Marca Jacobsa stoją często w sprzeczności z obowiązującymi trendami. Jego produkty są typowo kobiece lub typowo męskie. Cechą charakterystyczną jego torebek jest stosunkowo niska cena przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Tańsze modele torebek tego projektanta można kupić już za kilkaset złotych.

 

Światowi projektanci torebek – Michael Kors

 

Torebki Michaela Korsa stały się dziś niemalże synonimem klasy. Ten amerykański projektant stawia przede wszystkim na ponadczasowe formy. Niegdyś projektował w domu mody Celine, dziś tworzy własną markę, która zyskała sławę przede wszystkim wśród młodszego pokolenia. Elegancka torebka od Michaela Korsa to obowiązkowy element garderoby sław takich jak Kate Middleton, Jennifer Lopez, Michelle Obama czy Heidi Klum. Markowe torby z charakterystycznym znakiem MK kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

 

Światowi projektanci torebek – Coco Chanel

 

Coco Chanel, właściwie Gabrielle Bonheur Chanel to jedna z największych ikon mody. To ona ubrała kobiety w małą czarną i stworzyła Chanel 2.55 – torebkę, która nie „zestarzeje się” chyba nigdy. Co prawda obecnie sprzedawany model tej torebki wygląda inaczej niż pierwszy (zmian dokonał Karl Lagerfeld), ale zainteresowanie tą torebką nie tylko nie słabnie, a wręcz rośnie, tak samo, jak ceny.

Światowi projektanci torebek – Christian Dior

 

Francja to kraj artystów i wielkich projektantów mody. Kolejną ikoną jest więc nie kto inny jak Francuz Christian Dior – pomysłodawca i założyciel jednego z największych i najbardziej ekskluzywnych domów mody. Wkroczenie marki Diora na rynek przyniosło wiele kontrowersji, ale ostatecznie projektant stał się bardzo sławny a jego markowe torby i ubrania wręcz rozchwytywane. Warto wspomnieć, że pierwsze projekty Diora powstały z braku zajęcia. Sławny kreator, niegdyś bezrobotny, z nudów rysował suknie i kapelusze, a gdy zauważono jego talent, kariera potoczyła się już błyskawicznie.

 

Światowi projektanci torebek – Giorgio Armani

 

Giorgio Armani chciał zostać lekarzem, ale los miał dla niego całkiem inne plany. Włoch zajął się projektowaniem mody męskiej, a później w zakres jego zainteresowań weszła też moda damska, w tym torebki. Obecnie jedną z najsłynniejszych kolekcji torebek domu mody Giorgio Armani, jest kolekcja Armani Jeans. Ceny tych torebek zaczynają się już od ok. 500 zł.

Światowi projektanci torebek – Louis Vuitton

 

Torebki, walizki i kuferki Louisa Vuittona to dodatki popularne na całym świecie. Największą popularnością cieszy się do dziś model Speedy, czyli kuferek zaprojektowany dla Audrey Hepburn. Duże torby Louisa Vuittona przez wiele lat były symbolem klasy, przede wszystkim dlatego, że każda z nich tworzona jest ręcznie, a marka nigdy nie stosuje żadnych wyprzedaży. Jej produkty, zamiast tanieć, z biegiem czasu wyłącznie drożeją.

 

Obecnie damskie torebki z domu mody Louis Vuittone kosztują od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. W ofercie są zarówno kopertówki, jak i typowo miejskie torby, np. model Neverfull, którego Polki wręcz pokochały.

 

Louis Vuittone był Francuzem, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął od tworzenia ekskluzywnych walizek i toreb podróżnych. Później marka włączyła do oferty również torebki, portfele, paski i inne akcesoria. Monogram Canvas, czyli wzór zaprojektowany przez Georga Vuittona, syna Louisa, jest dzisiaj rozpoznawalny niemalże w każdym zakątku świata. Niestety popularność torebek z charakterystycznym LV jest tak duża, że stały się one jednocześnie najczęściej podrabianymi torebkami świata.

Światowi projektanci torebek – Carolina Herrera

 

Wenezuelska projektantka mody Carolina Herrera jest najmłodszą projektantką z całego zestawienia. Jej torebki mają artystyczną formę. Są nie tylko przedmiotami codziennego użytku, ale w pewnym sensie też małymi dziełami sztuki w bardzo stonowanym klimacie. Do wyrobu torebek sygnowanych marką Carolina Herrera, wykorzystuje się najlepsze jakościowo materiały, w tym naturalnie barwioną skórę.

 

Warto wspomnieć też o tym, że na naszym rodzimy rynku również nie brakuje świetnych torebek. Obecnie największą popularnością cieszą się te projektu Zofii Chylak, Piotra Chachory, Justyny Chrabelskiej, Alicji Czarnieckiej czy Ani Kuczyńskiej.

 

Markowe torebki są czasami jak trofea. Im droższe i piękniejsze, tym większe budzą pożądanie. Projektanci doskonale o tym wiedzą i z roku na rok windują ceny swoich produktów. Nie zmienia to jednak faktu, że torebki od największych projektantów były, są i będą obiektem westchnień.

Zaciekawiło Cię, zobacz również artykuł: najdroższe torebki świata.

 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *