Torebki skórzane – 5 powodów, dla których warto je kupować

Torebki skórzane są nieprzerwanie synonimem klasy, dobrego gustu i wyższego statusu społecznego. Skóra naturalna jest materiałem dość drogim i może się wydawać, że wydatek na torebkę z takiej skóry jest niepotrzebny, ale prawda wygląda całkiem inaczej. Torba, portfel skórzany czy pasek ze skóry mają zalety, których próżno szukać w galanterii wykonanej z innych materiałów.

Duża trwałość

Naturalna skóra jest materiałem niezwykle wytrzymałym. Jest miękka i elastyczna, a jednocześnie też odporna na rozciąganie oraz zdolna do „oddychania”, co jeszcze bardziej przedłuża jej trwałość. Skóra nie pęka i nie wyciera się tak łatwo, jak skaj. Trudniej uszkodzić ją mechanicznie i niestraszne jej nawet duże obciążenia. Doskonale sprawdza się jako materiał do wykonania shoperek. Nawet tanie torebki skórzane są lepsze pod względem wytrzymałości niż torby zamszowe, ze skóry ekologicznej czy z jeansu. Kupując skórzaną torebkę, kupujesz dodatek na lata, przy odpowiedniej dbałości taka torebka posłuży Ci nawet przez 20-30 lat.

Elegancki wygląd

Torba skórzana cechuje się bardzo estetycznym wyglądem, eleganckim wykonaniem, a czasami wręcz luksusową prezencją. Jeżeli wykonana jest z dobrej jakościowo skóry, to widać to na pierwszy rzut oka. Wielbicielki minimalizmu w ubiorze często mają w swojej garderobie zaledwie 2 czy 3 torebki, ale za to wykonane z najwyższej jakości skóry i tym samym trwałe i pasujące do każdej stylizacji.

Torebki skórzane to neutralny zapach

Torebki wykonane ze sztucznych materiałów mają charakterystyczny chemiczny zapach. W  niektórych przypadkach ten zapach znika wraz z upływem czasu, w innych pozostaje na długo, a nawet na zawsze. Zapach ten jasno mówi otoczeniu, że torebka wykonana jest ze słabej jakości materiałów. Nie tylko zdradza to jej słabą jakość, ale też może być wprost denerwujące dla osoby, która nosi torebkę. Torebka ze skóry pachnie neutralnie i dodatkowo nie przesiąka dymem tytoniowym.

Łatwość utrzymania w czystości

Skórzane torebki wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką i oprócz tego nie są wymagane praktycznie żadne czynności pielęgnacyjne. Trzeba tylko pamiętać o tym, że naturalna skóra nie lubi nadmiaru wody, dlatego torebkę należy dokładnie osuszyć, a kiedy jej nie używamy, wypchać papierami. To pozwoli nie tylko na wchłonięcie nadmiaru wilgoci, ale też zapobiegnie deformacji torebki. Skórzaną torebkę można potraktować specjalnym preparatem do pielęgnacji skóry, ale nie jest to konieczne. Z kolei w przypadku toreb wykonanych ze sztucznych materiałów, dbałość musi być o wiele większa. O takie torebki naprawdę trzeba bardzo dbać, żeby przez długi czas wyglądały dobrze.

Skórzane torebki – bezpieczeństwo dla alergików

Skóra jest naturalnym surowcem, a co za tym idzie, nie wywołuje reakcji alergicznych. Tego nie można natomiast zagwarantować w przypadku innych materiałów, w tym sztucznej skóry, która jest wykonana z polichlorku winylu. Torebkę nosimy blisko ciała i ciągle jej dotykamy. W przypadku alergii na sztuczne materiały i użytkowania torebki „z plastiku”, wprost nie dałoby się uniknąć odczynu kontaktowego. Torba skórzana go nie wywoła.

3 myśli na “Torebki skórzane – 5 powodów, dla których warto je kupować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *