Portfel na prezent – za i przeciw

Święta już za moment a Ty zastanawiasz się, co podarować bliskim? Jednym z popularniejszych i jednocześnie najlepiej odbieranych prezentów jest elegancka galanteria. Zobacz komu i w jakich przypadkach można dać portfel. Białystok ma na szczęście świetny sklep, w którym w razie potrzeby kupisz odpowiedni model.

W niektórych kręgach można usłyszeć, że portfel nie jest najlepszym pomysłem na prezent. W innych wręcz przeciwnie – że to doskonały upominek. Jak jest naprawdę? Popularny przesąd mówi, że nie powinno się dawać portfela w prezencie, dlatego że może przynieść on pecha. Żeby tak się nie stało, trzeba podarować go od razu z symboliczną kwotą – choćby 1 groszem.

Komu dać portfel w prezencie?

Pewna kategoria podarunków może być dwuznaczna. Tak, jak nigdy nie powinno się dawać w prezencie środków czystości a obcym osobom nawet perfum, tak i w przypadku portfela istnieją pewne niepisane zasady. Ogólnie rzecz biorąc, zarówno portfel damski jak i męski powinno się dawać tylko komuś bliskiemu, kto dobrze odczyta nasze intencje. Dając w prezencie portfel z symboliczną kwotą bratu czy przyjaciółce możemy życzyć dużej ilości pieniędzy i wyrazić intencję, by nasz podarek „przyciągał” odpowiednie sumy.

Nie jest natomiast w dobrym guście podarowanie portfela komuś, z kim nie łączą nas bliższe relacje, a już najgorszym z możliwych przypadków jest podarowanie portfela szefowi czy jakiemukolwiek innemu przełożonemu, z którym łączą nas wyłącznie stosunki służbowe. Taki prezent mógłby być źle odebrany.

Portfel damski skórzany na prezent

Jeżeli masz w planie podarowanie kobiecie portfela, niech to będzie koniecznie portfel skórzany. Nie powinno się dawać galanterii nieskórzanej, dlatego że jej słabszą jakość widać już na pierwszy rzut oka, a dodatkowo taki portfel nie będzie zbyt trwały. Jeżeli nasz prezent ma cieszyć obdarowaną przed długie lata, musi być wykonany z najlepszej jakości materiałów, np. ze skóry licowej.

Najbezpieczniejsze są standardowe kolory i modele portfeli – czarny, brązowy lub granatowy, dlatego że pasują do wszystkiego. Czasami jednak, szczególnie gdy przyszła obdarowana ma dość niecodzienny gust, można się zdecydować na kolorowy portfel, ale nadal koniecznie pamiętaj, by był to dobrze wykonany model.

Portfel skórzany męski na prezent

 

Większość mężczyzn przywiązuje dużą wagę do galanterii, a to dlatego, że mają jej niewiele. Skoro więc cala ich galanteria ogranicza się do paska i portfela albo ewentualnie wymiennych pasków do zegarka, to produkty te powinny być jak najlepsze. W tym przypadku obowiązuje ta sama zasada, co powyżej, czyli dla mężczyzny kupujemy dobrze wykonany portfel skórzany męski, najlepiej prosty i uniwersalny model w kolorze czarnym. Jeżeli dany mężczyzna częściej używa dodatków w innym kolorze, kolorystykę portfela można dopasować do tego gustu.

Bez względu na to, czy kupujemy portfel męski, czy damski, nie możemy kierować się własnym stylem, ale stylem osoby, której chcemy podarować portfel. W końcu nasz prezent ma być trafiony, a nie przypadkowy.

Chcesz kupić portfel? Sprawdź ofertę najlepszych modeli na www.tzl.pl

1 myśl na “Portfel na prezent – za i przeciw

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *