Portfel na prezent – za i przeciw

Święta już za moment a Ty zastanawiasz się, co podarować bliskim? Jednym z popularniejszych i jednocześnie najlepiej odbieranych prezentów jest elegancka galanteria. Zobacz komu i w jakich przypadkach można dać portfel na prezent. Białystok ma na szczęście świetny sklep, w którym w razie potrzeby kupisz odpowiedni model.

W niektórych kręgach można usłyszeć, że portfel nie jest najlepszym pomysłem na prezent. W innych wręcz przeciwnie – że to doskonały upominek. Jak jest naprawdę? Popularny przesąd mówi, że nie powinno się dawać portfela w prezencie, dlatego że może przynieść on pecha. Żeby tak się nie stało, trzeba podarować go od razu z symboliczną kwotą – choćby 1 groszem.

Komu dać portfel w prezencie?

Pewna kategoria podarunków może być dwuznaczna. Tak, jak nigdy nie powinno się dawać w prezencie środków czystości, a obcym osobom nawet perfum, tak i w przypadku portfela istnieją pewne niepisane zasady. Ogólnie rzecz biorąc, zarówno portfel damski jak i męski powinno się dawać tylko komuś bliskiemu, kto dobrze odczyta nasze intencje. Dając w prezencie portfel z symboliczną kwotą bratu czy przyjaciółce możemy życzyć dużej ilości pieniędzy. Wyrazić w ten sposób intencję, by nasz podarek „przyciągał” odpowiednie sumy.

Nie jest natomiast w dobrym guście podarowanie portfela komuś, z kim nie łączą nas bliższe relacje. Najgorszym z możliwych przypadków jest podarowanie portfela szefowi czy jakiemukolwiek innemu przełożonemu, z którym łączą nas wyłącznie stosunki służbowe. Taki prezent mógłby być źle odebrany.

Portfel damski skórzany na prezent

Jeżeli masz w planie podarowanie kobiecie portfela, niech to będzie koniecznie portfel skórzany. Nie powinno się dawać galanterii nieskórzanej, dlatego że jej słabszą jakość widać już na pierwszy rzut oka, a dodatkowo taki portfel nie będzie zbyt trwały. Jeżeli nasz prezent ma cieszyć obdarowaną przed długie lata, musi być wykonany z najlepszej jakości materiałów, np. ze skóry licowej.

Najbezpieczniejsze są standardowe kolory i modele portfeli – czarny, brązowy lub granatowy, dlatego że pasują do wszystkiego. Czasami jednak, szczególnie gdy przyszła obdarowana ma dość niecodzienny gust, można się zdecydować na kolorowy portfel. Nadal koniecznie pamiętać należy o dobrym wykonaniu i jakości modelu.

Portfel skórzany męski na prezent

Większość mężczyzn przywiązuje dużą wagę do galanterii, a to dlatego, że mają jej niewiele. Skoro więc cala ich galanteria ogranicza się do paska i portfela albo ewentualnie wymiennych pasków do zegarka, to produkty te powinny być jak najlepsze. W tym przypadku obowiązuje ta sama zasada, co powyżej, czyli dla mężczyzny kupujemy dobrze wykonany portfel skórzany męski, najlepiej prosty i uniwersalny model w kolorze czarnym. Jeżeli dany mężczyzna częściej używa dodatków w innym kolorze, kolorystykę portfela można dopasować do tego gustu.

Bez względu na to, czy kupujemy portfel męski, czy damski, nie możemy kierować się własnym stylem. Powinien to być styl osoby, której chcemy podarować portfel. W końcu nasz prezent ma być trafiony, a nie przypadkowy.

Chcesz kupić portfel? Sprawdź ofertę najlepszych modeli na www.tzl.pl

2 myśli na “Portfel na prezent – za i przeciw

  1. Jeżeli jest to prezent, który na prawdę przyda się obdarowanej osobie i wiemy, że nie ma portfela bądź obecny jest zniszczony to będzie to z pewnością udany prezent. Musimy znać gust osoby, której chcemy taki prezent sprawić. Dobrze jeśli portfel ma więcej przegród np na drobne monety, karty i osobne na pieniądze papierkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.