Najdroższe torebki świata – zobacz modele, które są warte fortunę

 

Kobiety już dawno temu oszalały na punkcie torebek. Ten element garderoby na stałe zagościł w szafie każdej z nas, a niektóre panie mogą się pochwalić naprawdę ogromnymi kolekcjami różnorodnych torebek. Zobacz najdroższe torebki świata i przekonaj się, że it bag to coś więcej niż galanteria. Torba skórzana to czasami integralny element wizerunku.

Najdroższe torebki świata – Birkin z domu mody Hermes

Torebka Birkin jest obecnie najdroższą dostępną torebką świata. Z jej powstaniem wiąże się kilka historii. Jedna z nich mówi, że torebka ta powstała na cześć Jane Birkin, która lecąc samolotem z Jean-Louisem Dumasem, dyrektorem Hermesa, narzekała na to, że damskie torebki są za małe. Ten z kolei miał zaprojektować dla niej model, który pomieści wszystkie niezbędne przedmioty. Ponoć sama Jane Birkin miała naszkicować model swojej wymarzonej torby.

Torebki Birkin to obecnie torebki gwiazd. W tym modelu zakochała się między innymi Kate Moss czy Victoria Beckham. Każda torebka jest ręcznie wykonana z najlepszej jakości materiałów, a czekać trzeba na nią nawet kilka lat. Bez względu na zawartość portfela, do kolejki po Birkin wpisują się nawet najbogatsze gwiazdy.

W domu mody Hermes podano do wiadomości, że zakup torebki Birkin wymaga „nawiązania osobistej więzi ze sprzedawcą”, czyli widać jasno, że nie jest to produkt ogólnodostępny. Mało tego, to sprzedawca decyduje, czy sprzeda danej osobie torebkę, czy nie. Ceny najdroższych modeli dochodzą nawet do 100 tysięcy dolarów.

Znana jest historia stylisty Michaela Tonello, który podstępem kupował Birkin dla znajomych gwiazd w różnych butikach na świecie. Oczywiście kupował torebki po cenie Hermesa, natomiast sprzedawał po znacznie wyższej. Po wyjściu na jaw prawdy otrzymał zakaz kupowania produktów Hermes, ale za to napisał książkę opowiadającą o swoich przygodach – „Zabrać Birkin do domu”.

Diamentowa Torebka z 1001 nocy

Diamentową torebkę wpisano do Księgi Rekordów Guinnessa jako najdroższą torebkę świata. Jej cena na licytacji osiągnęła 2,9 miliona funtów, czyli prawie 14 milionów złotych. Torebkę zaprojektował Robert Mouawada (twórca między innymi diamentowego biustonosza Victoria Secret).

Tą damską torebkę w kształcie serca wykonano z 18-karatowego złota oraz 4517 diamentów.

Cleopatra Clutch

Torebka ta została zaprojektowana przez Lany Marks i wykonana jest ze srebrnej skóry aligatora, którą ozdobiono ramkami z 18-karatowego złota oraz czarnymi diamentami. Torebka jest warta 250 tysięcy dolarów, niemalże 900 tysięcy złotych. Jest to bardzo elegancka torba kopertówka, aczkolwiek taki dodatek mogą kupić sobie zdecydowanie tylko najzamożniejsze kobiety. Przez cały rok na całym świecie powstaje wyłącznie 5 takich torebek.

Diamond Forever Classic z domu mody Chanel – Najdroższe torebki świata

Torebka ta powstała jedynie w 13 egzemplarzach, a 5 z nich znajduje się obecnie w Stanach Zjednoczonych. W każdym egzemplarzu torebki jest aż 3,56 karata diamentów i białego złota. Cena torebki to aż 940 tysięcy złotych.

Czasami niepozorne materiałowe torebki są tak samo drogie, jak torebki damskie ze skóry. Wszystko zależy od projektanta i domu mody, w którym powstaje dany model.

 

5 myśli na “Najdroższe torebki świata – zobacz modele, które są warte fortunę

  1. Pingback:Najsłynniejsze torebki świata. 7 najbardziej znanych torebek na świecie.

  2. Pingback:Światowi projektanci torebek - prezentujemy najsławniejszych.

  3. Pingback:Torebki Coco Chanel – klasyki, które kochamy do dzisiaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.