Jak nosić torebkę? Czy przyszło Ci kiedyś do głowy, że sposób, w jaki nosisz torebkę, może mówić coś o Twoim charakterze i upodobaniach? Jeżeli nie, to bardzo się zdziwisz, bo rzeczywiście typ torebki i sposób jej noszenia może zdradzać, jaka jesteś. Nie ma znaczenia, czy kupujesz najlepsze torby, czy tanie torebki. Chodzi głównie o fason, który nosi się w konkretny sposób.

 

Według Patii Wood, specjalistki od torebek, kobietę zdradza nie tylko typ torebki, jaką wybiera, ale też sposób, w jaki tę torebkę nosi. Oczywiście sposób noszenia będzie determinowany przez rodzaj torebki. Dlatego też Twoją osobowość można scharakteryzować już w momencie, w którym wybierasz konkretną torbę.

 

Jak nosić torebkę będąc non stop w biegu? Jest na to sposób-torebka lub plecak noszone na plecach

 

Jeżeli nosisz niedbale torebkę na plecach, oznacza to, że charakteryzuje Cię przede wszystkim pośpiech. Być może masz w życiu mało czasu. Może jesteś roztargniona, często za czymś gonisz i zawsze brakuje Ci kilku godzin w ciągu dnia na odpoczynek i uporządkowanie swoich spraw. Osoba nosząca torebkę na plecach jest praktyczna. Ciągle się gdzieś spieszy, jej dzień jest wypełniony zadaniami co do minuty, ale niestety osoba taka jest też często zmęczona.

Trzymanie torebki przed sobą w obu rękach

 

W taki sposób trzymamy przede wszystkim torebki kopertówki. Panie, które trzymają tak swoją torebkę, zdradzają wycofanie, a nawet chęć obrony. Wielokrotnie możemy zobaczyć taki sposób trzymania torebki na różnego rodzaju galach, gdzie kobiety pozują do zdjęć. Wyciągnięcie rąk przed siebie i osłonięcie się torebką może sugerować, że kobieta czuje się zagrożona lub po prostu nie pasuje do towarzystwa i chce się od niego odseparować.

 

Nosić zawieszoną torebkę na przedramieniu

 

Ten sposób noszenia torebki nazywamy też „na celebrytkę”, dlatego że gwiazdy często pozują na ściankach z torebką zawieszoną na ramieniu właśnie w ten sposób. Co ciekawe, noszenie torebki w takim stylu może wskazywać, że chcesz się nią pochwalić – np. wyeksponować logo znanej marki. Taki sposób noszenia torebki cechuje też osoby, które chcą robić dobre wrażenie na innych i być podziwiane.

Przewieszanie torebki na bok

 

Ten sposób noszenia torebki gwarantuje wygodę, dlatego że masz wolne ręce, ale może też zdradzać niepewność. Bardzo często nosimy tak małe torebki, ale te panie, które noszą w ten sposób większe modele torebek, mogą podświadomie próbować tym ukryć mankamenty sylwetki, np. zbyt szerokie biodra lub wystający brzuch.

 

Noszenie torebki na zgięciu łokcia

 

Jeżeli nosisz torby damskie w zgięciu łokcia, oznacza to, że jesteś pewna siebie i wiesz, czego chcesz. Ten sposób noszenia torebek cechuje kobiety sukcesu oraz największe gwiazdy. Markowe torby noszą w ten sposób również redaktorki czasopism modowych. Panie te dobrze zdają sobie sprawę z oddziaływania takiej postawy.

Trzymanie torebki za uszy

 

Kobieta, która nosi torebkę, trzymając ją za uszy, jest ambitna, a do tego też bardzo pragmatyczna. Ten sposób noszenia torby cechuje też osoby silne i pewne siebie. Może wskazywać również na nieustępliwość i dążenie do przeforsowania swojego zdania.

Zatem jak nosić torebkę?

Oczywiście tak jak lubisz, ale od teraz wiesz co mogą wyczytać inni ze sposobu noszenia.


1 komentarz

Torebka uniwersalna – jedna torebka na każdą okazję. · 15 września 2019 o 00:03

[…] Do wyboru masz torebki na długim lub krótkim pasku, na łańcuszku albo do ręki. Te ostatnie trzeba od razu skreślić, jako najmniej praktyczne. Te z krótkim paskiem mogą się okazać świetne na większe wyjścia, a te na długim pasku odpowiednie bardziej na co dzień. Jak więc znaleźć złoty środek? Szukaj torebki, która ma krótkie rączki lub jedną krótką rączkę i dodatkowo także dopinany długi pasek. Sposób trzymania dopasujesz dzięki temu do okazji. Pamiętaj, że sposób noszenia torebki mówi o Twoim charakterze. Piszemy o tym w artykule: Jak nosić torebkę?-Sposób noszenia torebki mówi o Twoim charakterze […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *